Complete tuinkamer met dimbare ledverlichting in Oisterwijk
Bij deze woning in Oisterwijk realiseerde Deco Zonwering een complete tuinkamer van 7 meter breed en 3,5 meter diep. De basis bestaat uit een Deco Limited terrasoverkapping in RAL 7016 structuurlak, uitgevoerd met een opale polycarbonaat dakplaat.
Rondom is de overkapping verder afgewerkt met glazen schuifwanden, twee zijspieën en een gesloten wand van aluminium schuttingprofielen. Geïntegreerde dimbare ledverlichting maakt het geheel compleet en geeft de bewoners de mogelijkheid om ook in de avond zelf de gewenste hoeveelheid licht te bepalen.
Project in het kort: tuinkamer in Oisterwijk
Bij dit project combineerde Deco Zonwering verschillende onderdelen tot één complete tuinkamer:
• Locatie: Oisterwijk
• Afmetingen: 7 meter breed en 3,5 meter diep
• Terrasoverkapping: Deco Limited
• Kleur profielen: RAL 7016 structuurlak
• Dak: opale polycarbonaat plaat
• Verlichting: geïntegreerde dimbare ledverlichting
• Zijkanten: twee zijspieën met aluminium kozijn en polycarbonaat plaat
• Glaswanden: drie schuifbare glaswanden
• Rechterzijde: vaste gesloten wand van aluminium schuttingprofielen
• Extra privacy: de gesloten wand loopt buiten de overkapping door om inkijk vanaf de zijkant te beperken
Deco Limited terrasoverkapping als basis voor de tuinkamer
De basis van deze tuinkamer wordt gevormd door een Deco Limited terrasoverkapping. De aluminium profielen zijn uitgevoerd in RAL 7016 structuurlak en vormen samen een overkapping van maar liefst 7 meter breed en 3,5 meter diep.
In het dak is gekozen voor een opale polycarbonaat plaat. Ook de twee zijspieën zijn uitgevoerd met een aluminium kozijn waarin polycarbonaat is verwerkt. Zo sluiten dak, zijspieën en aluminium constructie qua materiaalgebruik mooi op elkaar aan.
Dimbare ledverlichting geïntegreerd in de terrasoverkapping
Een opvallend onderdeel van deze tuinkamer is de geïntegreerde dimbare ledverlichting. De verlichting is direct opgenomen in de Deco Limited terrasoverkapping en vormt daardoor onderdeel van de constructie.
Doordat de ledverlichting dimbaar is, kunnen de bewoners zelf bepalen hoeveel licht zij onder de overkapping willen. Van functionele verlichting tot een zachtere lichtstand later op de avond: de verlichting kan eenvoudig worden aangepast aan het moment.
Ook een terrasoverkapping met geïntegreerde verlichting?
Wilt u zien welke mogelijkheden er zijn voor een terrasoverkapping met verlichting? Maak een afspraak voor een persoonlijk adviesgesprek in onze zonwering showroom in Heesch.
Drie schuifbare glaswanden rondom de tuinkamer
De tuinkamer is voorzien van drie schuifbare glaswanden. Daarmee is een groot deel van de terrasoverkapping met glas afgesloten, terwijl de transparante wanden het zicht naar buiten behouden.
De glazen schuifwanden vormen samen met de terrasoverkapping, zijspieën en gesloten zijwand één complete oplossing rond het terras.
Gesloten aluminium wand voor minder inkijk in tuinkamer
Aan de rechterzijde hebben we een vaste, gesloten wand geplaatst van aluminium schuttingprofielen. Deze wand is bewust verder doorgetrokken dan de terrasoverkapping zelf.
Daarmee wordt ook naast de overkapping de inkijk vanaf de zijkant beperkt. De gesloten wand vervult binnen dit project dus zowel een praktische functie onder de overkapping als daarbuiten.
Zijspieën met aluminium kozijn en polycarbonaat
Aan twee zijden zijn zijspieën, ook wel spiekozijnen, geplaatst. Deze bestaan uit een aluminium kozijn met daarin een polycarbonaat plaat.
De schuine vorm sluit aan op de daklijn van de terrasoverkapping en vult de ruimte tussen de zijwand en het dak netjes op. Zo sluiten de verschillende onderdelen van de tuinkamer op elkaar aan.
RAL 7016 structuurlak als verbindende kleur
Voor de aluminium profielen van de terrasoverkapping is gekozen voor RAL 7016 structuurlak. Ook binnen de overige aluminium onderdelen komt de donkere uitvoering duidelijk terug.
Daardoor vormen de overkapping, kozijnen, glaswanden en gesloten zijwand visueel één geheel rond het terras.







